Jeśli będziecie kiedyś w Trójmieście, koniecznie wybierzcie się do gdyńskiego Akwarium! Jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Zobaczycie tam ponad 240 gatunków roślin i zwierząt wodnych, pochodzących z całego świata. To naprawdę ciekawe miejsce.

Lepsze to niż wędrowania palcem po mapie! No bo w jakim innym miejscu można zobaczyć naraz tak wiele różnorodnych ryb, płazów, gadów i roślin? Tymczasem w Akwarium w zaledwie kilku pomieszczeniach możemy podziwiać faunę z każdego zakątka świata.

Akwarium Gdyńskie znajduje się w centrum miasta, przy alei Jana Pawła II. Czynne jest niemal we wszystkie dni roku, poza największymi świętami. Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu, jednak właściwie od początku kwietnia aż do końca września można doń wejść od 9 rano i spędzić cały dzień, aż do 19 lub nawet 20 (w wakacje).

Jeśli chodzi o ceny, to nie są najniższe. Bilety wstępu kosztują 16 zł ulgowy i 24 zł normalny. Warto jednak zorientować się w cenniku, ponieważ można uzyskać dodatkowe zniżki w przypadku wejścia grupowego lub rodzinnego. Warto sprawdzić na serwisach zakupów grupowych, czy nie ma jakiś kuponów do Akwarium.