mapa-polska

Są osoby, które każdego roku wybierają te same wakacyjne miejscowości. Lubią je, czuja się tam dobrze i nie zamierzają eksperymentować. Takie nastawienie można zrozumieć, każdy przecież ma prawo sam decydować, jak zamierza spędzić wakacje – nikt nie może tutaj nic narzucać.

Są też osoby, które lubią poznawać nowe miejsca. Każdego roku muszą przynajmniej raz wyjechać w zupełnie nowe, nieznane okolice i zdobywać nowe podróżnicze doświadczenia!

Inni są gdzieś po środku, z jednej strony odwiedzanie miejsc, w których dobrze się czują sprawia im przyjemność, z drugiej lubią czasem doświadczyć czegoś zupełnie nowego. A Tym do której grupy należysz?

Bez względu na to, jak często podróżujesz, odniesiesz sporą korzyść z zastosowania prostej metody, której efekty mogą Cię zaskoczyć. Będziesz potrzebować mapy naszego kraju (najlepiej wydrukowanej) i jakiś znaczników – to mogą być pineski to tablicy korkowej, czy nawet zwykły długopis czy marker.

Chodzi o to, żeby zaznaczyć wszystkie miejsca, w których miałeś możliwość spędzić trochę czasu. Czasem będzie trzeba wysilić szare komórki i sięgnąć głęboko do zakamarków pamięci, ale sam zobaczysz, jak przyjemne jest to zadanie.

Kiedy już Twoja mapa będzie gotowa, kiedy uzupełnisz ją swoimi osobistymi podróżami, przychodzi czas na wyciąganie wniosków. Spójrz na mapę i zobacz, jak wiele jeszcze jest do odkrycia. Nawet osoby, które mają się za fanów podróżowania, często są zaskoczeni, ile jeszcze pozostało terenów do odkrycia!

Jestem ciekaw jakie będą Twoje spostrzeżenia. Warto wziąć je pod uwagę, planując kolejne wyjazdy. Oczywiście nie musisz jechać na tydzień do nieznanego miasta, czasem wystarczy weekendowy wypad, który z jednej strony nie kosztuje zbyt wiele, a z drugiej pozwala nam zdobyć swoją opienie na temat nowych miejsc.